W kwestii urządzania łazienki możemy zdecydowanie wskazać dwa główne trendy. Łazienki zwykle urządza się bowiem albo w tonacji zimnej, albo w tonacji chłodnej. Wynika to głównie z gustów i upodobań. Jedni szukają w łazience relaksu i wypoczynku. Tacy wybiorą cieple, przyjazne aranżacje. Drudzy stawiają na nowoczesność. Oni wybiorą wnętrza chłodne, często kojarzące się z minimalizmem. Zajmijmy się jednak tymi pierwszymi. Jak z blokowej, prostej łazienki stworzyć ciepłe, przytulne wnętrze? Krótko mówiąc, jak ocieplić zwykłą łazienkę?
Chcąc stworzyć ciepłe wnętrze, musimy pamiętać o odpowiednich kolorach i oświetleniu. Dużo łatwiej mają osoby posiadające okno w łazience, ale jak wiadomo, nie jest to norma. Odpowiednie będą ciepłe odcienie beżu i brązu, niekoniecznie tylko jasnego. Możemy zdecydować się na meble w kolorze czekolady, która jest kolorem bardzo naturalnym, ale też nie przytłacza. Żółć, pomarańcz, wszelkie pastele ocieplą wnętrze. Aby nie stworzyć łazienki zbyt stonowanej, a wręcz „mdłej” warto pokusić się o dodatki w bardziej zdecydowanych kolorach, np. soczysty pomarańcz, intensywna żółć czy wyrazisty limonkowy. Wybierając ciepła stylistykę, bezpieczniej będzie unikać chłodnego metalu. Nie znaczy to, że nie powinien on w takich wnętrzach występować w ogóle. Po prostu trzeba mieć nieco doświadczenia i wiedzy, aby metalowymi dodatkami nie zepsuć efektu. Doskonałym materiałem natomiast będzie drewno. Tu możemy nawet puścić wodze wyobraźni. Drewno naturalne jest samo z siebie bardzo ciepłe. Świetnym wyborem będzie na pewno drewno bukowe. Meble wykonane z tego gatunku mają zwykle złocistą barwę, która pięknie rozświetla wnętrza. Również dąb ma zwykle jasne zabarwienie, a do tego jest bardzo szlachetnym gatunkiem rodzimym. Niezależnie czy zdecydujemy się tylko na drewniane meble, czy również podłogę, praktycznie w każdym wariancie drewno ociepli pomieszczenie i nada mu blasku.
A co z kolorem białym? Wiele osób uważa, że biel jest chłodna, prosta i nudna. W końcu biel to biel. Nic bardziej mylnego. Biel to kolor bardzo elastyczny, jeśli można go tak nazwać. Zmienia swój odcień i tonacje zależnie od faktury i oświetlenia. Faktycznie, w bardzo jasnych, oświetlonych światłem naturalnym wnętrzach, biel może się wydawać dość płytka. Natomiast jeśli połączymy ją z naturalnym brązem i dobierzemy do tego bardziej żółte niż białe czy niebieskie oświetlenie, może ona przybierać wiele różnych odcieni zależnych od punktu widzenia.